Sokolská akademie - na počest 110. výročí založení Sokola ve Svitávce a 90. výročí postavení sokolovny

27.05.2017

Už 110 let ve Svitávce žijeme podle Tyrše, Fügnera.

Někdy je to pěkná fuška, někdy nádhera!

Máme svoji sokolovnu už 90 let!

Staráme se o ni s láskou, je to na ní vidět.

V sobotu 27. 5. 2017 jsme si připomněli dvě významná jubilea v historii naší jednoty. Letos je to 110 let od založení Sokola ve Svitávce a 90 let od postavení a slavnostního otevření sokolovny.

Program akce byl velmi pestrý. Kromě našich členů vystoupili i hosté - členové TJ Boskovice, Blansko, Jedovnice, Lanškroun, Městečko Trnávka a paní Ing. Strečková.

Po úvodním slově starosty TJ Svitávka bratra Josefa Vašíčka a starosty Městyse Svitávka pana Jaroslava Zoubka a poděkování za celoživotní práci pro Sokol sestře Libuši Kadlecové, zazpíval několik sokolských písní pěvecký sbor z Jedovnic. Následovalo vystoupení našich rodičů a dětí se skladbou Koníci, country tanec členek TJ Boskovice, taneční vystoupení našich žákyň na píseň Can´t stop the feelin, ukázka skladby pro věrnou gardu Waldemariana členy a členkami TJ Jedovnice a Městečko Trnávka, ukázka cvičební hodiny Pilates pod vedením paní Ing. Strečkové, skvělé a veselé vystoupení našich rodičů na píseň Když jde malý bobr spát, vystoupení našich žen na píseň ŠŠŠ z filmu Rebelové, ukázka skladby Chlapáci členy TJ Blansko a Jedovnice, ukázka cvičební hodiny na pásech pod vedením sestry Hany Kohoutkové a v neposlední řadě ukázka cvíčební hodiny nově začínajícího oddílu Judo.

Celý program uváděla sestra Hana Kohoutková se svou dcerou. Po skončení všech vystoupení uvnitř sokolovny se zábava přesunula ven, kde k poslechu a tanci hrála skupina mladých hudebníků Jazzulátka z Letovic.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci a všem, kteří přišli oslavovat s námi.