Stolní tenis

Sport, který lze hrát v každém věku.

Oddíl stolního tenisu dosahuje velmi dobrých výsledků v Regionálním přeboru. Jedná se o jedinný oddíl, který reprezentuje TJ Sokol Svitávka v oficiálních soutěžích.

Historie oddílu sahá až k 70. letům minuleho století, kdy tehdejší oddíl hrál v nejvyšších krajských soutěží a byl obávaným soupeřem pro některé věhlasné oddíly. Tehdy existoval pouze jeden oddíl.

V současné době máme 2 oddíly A a B s celkovým počtem 9 hráčů.

Oddíl A hraje (v sestavě David Peterka, Stanislav Dvořáček, Martin Fagulec, Zdeněk Dušil) nejsilnější a nejvyšší postavenou skupinu na okrese Blansko. V předchozí sezoně hrál oddíl o přední příčky s možností hrát krajský přebor, nakonec skončil třetí. V sezoně 2016/2017 skončil na šestém místě což je z celkového počtu 75 oddílu na okrese krásné umístění.

Oddíl B hraje (v sestavě Jaroslav Zoubek, Zdeněk Dušil, Borek Šmerda, Miloš Hanák, Jakub Tušla) skupinu nižší a v sezoně 2016/2017 obsadil desáté místo.

Přestože konkurence je čím dál tím silnější, snaží se náš oddíl stolního tenisu neustále držet krok a umisťovat se v první desítce v obou skupinách. Hráči usilovně trénují několikrát do týdne. V naší sokolovně k tomu mají ideální podmínky, které jim závidí mnohé oddíly na okrese.

Jediné co našemu oddílu chybí je mladá generace! Proto s velkou radostí uvítáme nové členy, zejména z řad dětí a mládeže.

V případě zájmu o přihlášení do oddílu nás kontaktujte telefonem, e-mailem nebo přes kontaktní formulář. Informace o podmínkách členství a přihlášku najdete zde.

VÝSLEDKY LETOŠNÍ SEZONY 2016/2017